PREPORUČENI PROIZVODI
- Micelarna voda/Micellar water 880.00 RSD
- AloeVera pantenol gel za umivanje 1,400.00 RSD
- Emolliens 200ml 1,440.00 RSD
Deca i nega dečije kože zahteva posebnu pažnju kako bi ostala zdrava. Svakako, razlikuju se potrebe kože odojčeta, dece do 3.godine i dece od 3-12 godina. Najvažnije je da kozmetika za odrasle ne sme da se upotrebljava za negu dece.
Koža bebe na rođenju je tanja nego kod odraslih. Veza između slojeva kože je manje stabilna, a površinski sloj kože je manje kompaktan. Kiselost (pH vrednost) površine kože na rođenju je 6.5. Do stabilizacije pH vrednosti dolazi tek oko prve godine života. Zaštitna funkcija je u prvoj godini nedovoljno razvijena. Zato koža beba ne može da pruži odgovarajuću zaštitu od spoljnih uticaja. Ukoliko je nega neadekvatna problem je još veći.
Izbegavajte dugotrajne, tople kupke. One će dodatno dehidrirati kožu uklanjanjem njenih prirodnih masnoća. Takođe, izbegavajte jake sapune koji dodatno isušuju kožu. Koristite preparate koji održavaju kiselost kože u opsegu između 5 i 6. Proizvodi moraju da budu prilagođeni stanju kože u određenim vremenskim prilikama. Hidratantne kreme su obavezne pre izlaska napolje. Ako je koža suva i po povratku u kuću, potrebno je naneti kremu.
Koristite kvalitetna i prirodna visoko zaštitna sredstva od sunca. Nikako nemojte koristiti parfemisane preparate za bebe. Prirodna kozmetika garantuje nežnu i bezbednu negu.
Odvojeno perite vaše i bebine stvari. Isto važi i za prekrivače i dečiju posteljinu.
Ne ustručavajte se da se konsultujete sa pedijatrom. Posebno ako je u pitanju pelenska regija. Izbegavajte korišćenje vlažnih maramica. Bebu operite toplom i čistom vodom ili obrišite blagim sredstvima. Pelenski osip se mora blagovremeno tretirati.
Tokom zimskog perioda koža je sklona dodatnom isušivanju. Tada je posebno potrebno koristiti prirodnu kozmetiku. Ona održava normalnu kiselost kože i ne narušava njenu prirodnu zaštitnu funkciju. Deca treba da su adekvatno obučena kada izlaze napolje. Nikako ih nemojte pretopljavati. Takođe je važno da ne izlaze na hladan vazduh odmah posle pranja ruku ili umivanja.
Kada birate proizvode za negu kože dece prilagodite ih stanju kože u određenim vremenskim uslovima. Tako ćete smanjiti rizik od nastanka iritacije i oštećenja kože. Kupke i sapuni koji se koriste u zimskom periodu godine treba da budu pH vrednosti 5.5. Takođe treba da sadrže i hranljive sastojke. Jedino tako će se zadržati zdrava i elastična koža. Deca sa osetljivom kožom treba da imaju pojačanu negu. Hranljive formule na prirodnoj bazi prijaju koži i štite je od isušivanja.
Kada je u pitanju nega dečije kože u letnjim mesecima i ona je takođe specifična. Treba razlikovati negu bebine kože i negu kože kod starijih uzrasta. Trebalo bi izbegavati izlaganja beba starosti do 12 meseci sunčevom zračenju. Najefikasnija zaštita beba je upotreba krema sa visokim faktorom zaštite. Uz ovo je obavezan i pojačan unos tečnosti. Osip od vrućine se najčešće javlja u toku letnjih meseci. Deci tada oblačite odeću od prirodnih materijala. Najbolje su naravno pamučne stvari jer pamuk dobro upija znoj. Osip od vrućine se manifestuje pojavom crvenila i crvenih tačkica. Najviše je primetan u predelu vrata, grudi, pregiba, stomaka i leđa.
Pravilno i svakodnevno održavajte higijenu dečije kože. Upotrebljavajte samo odgovarajuće klinički i dermatološki ispitane proizvode. Pre izlaganja suncu, nežnu dečiju kožu zaštite adekvatnim kremama. Nabavite samo kreme za sunčanje koje su specijalno formulisane za bebe i decu. Nanesite kremu 15-20 minuta pre izlaska iz kuće.
Svakodnevna nega je ono što je ključno za zdravu kožu dece. Pažljivo proveravanje sve rizične zone: lice, oblast oko usana, pregibe i pelensku regiju. Često perite plišane igračke vaših mališana i izbegavajte igranje na tepisima. Pravilna nega podrazumeva upotrebu proverene kozmetike. Ako ste u nedoumici uvek se konsultujte sa lekarom ili farmaceutom.
No account yet?
Create an Account